Přelet Tunisu
listopad 2005

Na podzim 2005 jsme dostali nabídku zůčastnit se expedice, která měla v plánu přeletět Tunis. Afrika nás lákala svojí nevšední krajinou. Koho by ne. Šlo o přelet, kde musíte každý den uletět spoustu kilometrů, jste pokaždé na jiném místě a vidíte novou krajinu. V listopadu jsme tedy s ostatními účastníky do Tunisu odletěli.

Bylo nutné vyřídit mnoho povolení a papírů, ale to se vše zvládnulo. Odlet byl naplánován na ostrov Jerba, což je nedaleko od hranic z Libyí. Odtud jsme měli za týden přelětět Tunis k hranicím s Alžírem. Většinou se pro silný vítr a termiku nedalo letět přes poledne, proto jsme naplánovali na každý den dvě etapy. Jednu dopoledne, druhou v podvečer.

Pozemní doprovod zajišťovali bez problémů pronajatá terénní vozidla i s řidičem. Ti vždy čekali na místě přistání. Vše probíhlalo bez větších zádrhelů, každý den bylo nutné jen důkladně ošetřit techniku. Jemný písek se dostal úplně všude. Byla to pro nás však zkušenost s použitím nových vlastních motorů, neboť jsme s sebou vzali prototypy na pořádné zatížení a ověření v extrémních podmínkách.

Vše dopadlo na jedničku. Bylo to nádherných 10 dnů létání v Africe. Poušť, oázy, palmy, hory….

Walkerjet TEAM